Teknoloji

Mükellef Ankara TEKMER’de teknoloji ofisi açtı

Mükellef, ticaretini Amerika Birleşik Devletleri (ABD), İngiltere, Türkiye ve Estonya gibi Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gibi geniş bir coğrafyaya taşımak isteyen küçük ve orta ölçekli işletmelere şirket kuruluşundan vergilendirmeye kadar ürün ve hizmetler sunmaktadır. , Hollanda ve Almanya. Yurt içinde de yatırımlarına devam ediyor. Cumhuriyetin 100. yılında İstanbul ve ABD’nin ardından Ankara’da da teknoloji ofisi açan Mükellef, yazılım grubunu genişletecek. Türkiye’nin ilk özel girişim teknoloji geliştirme merkezi olan Ankara TEKMER’deki ofisinde yeni teknolojiler geliştirmeye hazırlanan Mükellef, ABD ve İngiltere’de şirket kuruluş sürecini API’ler aracılığıyla tamamen dijitalleştiren WorkhyBooks’un yardımıyla yurtdışındaki mali müşavir ihtiyaçlarını karşılıyor. ve yakın zamanda piyasaya sürüldü. Regtek, kişilerin vergi süreçlerini duymaya gerek duymadan otomatik ve dijital olarak yönetebilecekleri vergi otomasyonu hizmetleri sunan ürünlerine yeni özellikler ekleyecek. Ürün üzerinde yapılacak yeni çalışma sayesinde kullanıcılar, dünyanın en büyük bankaları ile entegrasyon sayesinde ön muhasebe programı ile faturalarını platform üzerinde otomatik olarak oluşturabilecek, gelir ve giderlerini tek yerden takip edebilecek. Ayrıca harcamalara ilişkin fatura ve makbuzların fotoğraflı olarak taranması, gider yönetimini kolaylaştıracak.

Şirket, yeni teknoloji merkezinde; Girişimcilerin kuruluş sürecinde hayata geçirecekleri işin detayları, faaliyet alanları, yatırım planları gibi bilgileri paylaştıktan sonra hangi adımların takip edileceğinin belirlenmesi sürecini kolaylaştırmak için yapay zeka entegreli uygulamalar geliştirecek. Küresel pazarlarda büyümesini sürdüren Mükellef, yakın zamanda Portekizce, ardından Urduca ve Arapça hizmet vermeye başlayacak. Son olarak yıl sonuna kadar global markası Workhy ile taşınabilir uygulamasını yabancı müşterilerinin hizmetine sunacak olan Mükellef, iş sürekliliği açısından İstanbul ofisine destek ofisi olarak konumlanmanın yanı sıra, TEKMER’in avantaj ve teşvikleri ile yeni teknolojiler yeni ofisinde geliştiriliyor. Ayrıca zamanla Ankara’da farklı iş birimlerinin yanı sıra yazılım ekipleri de görev alacak. Böylece Ankara’dan çalışmak isteyenlere alternatif sunulacak.

Yeni ürün ve teknolojiler geliştirecek

Mükellef’in Ankara’da yeni açtığı ofis ve hedeflerini değerlendiren Mükellef Kurucu Ortağı ve CEO’su Kenan Açıkelli, şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. yılında başkentimiz Ankara’da yeni bir ofis yatırımı yapmak bize ayrı bir heyecan veriyor. Mükellef olarak 2022 yılında kurduğumuz Workhy markamızla küresel hedeflerimize odaklanmanın yanı sıra yurt içinde de yeniden yapılanmaya ve yatırım yapmaya devam ediyoruz. İstanbul’daki teknoloji merkezimize ek olarak Ankara TEKMER’de teknoloji ofisimizi açtık. TEKMER’in teşvik ve avantajlarından yararlanmanın yanı sıra Ankara’da çalışmak isteyen arkadaşlarımıza da fırsatlar sağlıyoruz. Aynı zamanda iş sürekliliği açısından da İstanbul ofisimize ek ofis olarak konumlandırıyoruz. Ayrıca zamanla Ankara’da farklı iş birimlerinin yanı sıra yazılım grupları da istihdam edilecek. “Ankara ofisimizin yurt içi ve yurt dışındaki tüm kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıracak yeni ürün ve teknolojilerin geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.”

TEKMER’deki firmalar Mükellef hizmetlerine daha kolay ulaşabilecek

Ankara TEKMER CEO’su ve Kurucu Ortağı İmran Gürakan da konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Ankara girişimcilik ekosistemi son yıllarda ciddi bir ivmeyle gelişiyor. Ankara’nın girişimciliğin çekim merkezi olarak konumlanan Ankara TEKMER, ulusal ve uluslararası birçok şirkete ve girişimciye ev sahipliği yapıyor. Mükellef’in Ankara TEKMER’de böyle bir yazılım üssünü açması hem taraflar hem de Ankara girişimcilik ekosistemi açısından oldukça heyecan verici bir gelişme. Ankara TEKMER’deki firmalar Mükellef’in sunduğu hizmetlere daha kolay ulaşabilecekken, Mükellef de ekosistemin kalbinde yer alarak hedef kitle ve Ankara TEKMER ağı ile birlikte çalışma fırsatı yakalayacak. Ankara TEKMER olarak Türkiye için çok değerli olan nitelikli iş gücümüzün yaratıcılıklarını ve yeteneklerini en uygun şekilde yansıtabilmeleri için en uygun ortamı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

senpazar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu