Haber

Ukrayna, Rus Savunma Sanayisinde Faaliyet Gösteren Şirket ve Kişilere Yaptırımlar Uyguladı

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelensky, Rus savunma sanayisinde faaliyet gösteren 220 şirket ve 51 kişiye yaptırım uygulandığını açıkladı.

Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy ulusa hitaben yaptığı konuşmada, “Bir yaptırımlar günü daha. Teröre hizmet eden çoğunluğu Rus olan tüzel ve gerçek kişilere yönelik yaptırımları açıklıyoruz. Toplam 220 şirket ve 51 kişi. Bunlar; savunma sanayi kuruluşları ve ilgili Rus şirketleri.Savaşa hizmet şirketleri.

Bazı şirket ve şahısların Rusya sınırları dışında faaliyet gösterdiğine vurgu yapan Zelenski, “Hepsi terör devleti topraklarında faaliyet göstermiyor, bazıları başka ülkelerde faaliyet gösteriyor. Ancak herkes küresel baskı altında olacak. Adım adım, eksiksiz bilgi” doğrudan veya dolaylı olarak Rusya için çalışan herkes hakkında. Veri topluyoruz. Bu kişilerin her biri engellenecek.”

Rusya’nın kaybedeceğini belirten Zelesnki, “Dünya, yaşamı korumamıza yardım ediyor. Dünyaya karşı çıkan herkes ötekileştirilecek. Rusya hiçbir şey kazanmayacak ve her şeyi kaybedecek. Terör konusunda ona bir şekilde yardım etmeye çalışanlarla birlikte.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu