Haber

“Yüzde 25 oy aldık” diyen Ahmet Özal 100 binin çok gerisine düştü: Bu iş çadır tiyatrosuna döndü.

Seçmenlerin Cumhurbaşkanı adayı olacağı isimlerin imza toplama süreci devam ederken, son aşamaya gelindi. Şimdiye kadar 11 isimden sadece Muharrem İnce ve Sinan Ogan 100 bin imzayı geçerek cumhurbaşkanı adayı olabildiler.

ÖZAL 100 BİNİN ARKASINDA BAŞARISIZ

Ata İttifakı Türkiye’nin cumhurbaşkanı adayı Ahmet Özal 100 bin imzanın çok gerisinde kaldı. İmza süreci başlamadan önce katıldığı televizyon programında “Oyumuz yüzde 25 civarında” diyerek iddialı çıkış yapan Özal, şu ana kadar sadece 1361 imza toplayabildi.

“ORTA ÇADIR TİYATROSUNA DÖNÜŞTÜ”

Haberler.com’a konuşan Ahmet Özal, imza toplama işleminin oylamayla alakası olmadığını söyledi. Özal, paraya imza atıldığını öne sürerek, “2 bin olsun, 3 bin olsun fark etmez. Bunun oyla alakası yok. Hemen seçim kurullarına gidin. Örnek veriyorum. Malatya’da seçim var.” yönetim kurulu 40 kilometre uzakta oraya kimseyi götüremezsiniz millet seçim kurullarının nerede olduğunu görüyor o bilmiyor araç lazım seçim kurullarının önünde birileri oluşmuş 200 lira ver bana 200 lira ver İmzalayacağım’. Bu iş çadır tiyatrosuna döndü. Normalde bunun e-devlet üzerinden yapılması gerekirdi, onu da yapmadılar.” sözlerini kullandı.

“İMZA PAZARI”

İmza piyasasının ortaya çıktığını savunan Özal, “İsim vermek istemiyorum. İnternette herkes görüyor ki bazı büyük partilerin, bazı adayların imzalarını destekliyorlar. Arabaları dolduruyorlar, kendi ekipleri gidiyor ve gidiyor.” oraya imza atın.Biz böyle işlere girmedik.Bu çok normal çünkü biz girmedik.Bu da çok normal.arkadaş tanıdık.Artık bu eserler piyasaya çıktı.Bir pazar oluştu.İmza pazarı.” dedi.

“PARA İLE OTOBÜSÜN PARTİ MİKTARLARI”

Özal, “E-devlet kolay bir iş. Artık her şeyi e-devletten yapıyoruz. Milleti neden sürüklüyorsunuz, 50 kilometre uzağa götüresiniz? Olamaz, yapamazsınız. Ama otobüsleri, arabaları partiler ödüyor. . ” söz konusu.

“40 KİLOMETREDEN ADAM ALAMAZSINIZ”

“Hayal kırıklığına uğradın mı?” sorusuna Özal, “Hayır. Bunları internette gördükten sonra alakası yok. Seçimle oylamanın imzalanması arasında bir bağlantı yok. Mesela ben 150 bin oy aldım ve seçildim” dedi. Malatya’da milletvekili olarak ama Malatya’da 40 kilometre öteden adam alamazsınız.” o cevapladı.

3-4K İMZA BEKLENTİLERİ

“İmza süreci sizin için nasıl işliyor?” Özal, “3-4 bin civarında olacağını tahmin ediyorum” yanıtını verdi. şeklinde cevaplanmıştır. Özal, sözlerine şöyle devam etti: “40 kilometre uzağa sandıklar kurulmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu